West Ham United – Manchester United 0:2

Šiesta výhra v rade pre Manchester United, avšak tentoraz ju zatieňuje výrazne chybující tím rozhodcov okolo Mikea Deana. Ten zlomil West Ham už v pätnástej minúte, keď nesprávne vylúčil Feghouliho. Červení diabli www ifortuna sk využili presilovky po hodine hry najlepšie stávkové kancelárie na internete zásluhou Maty, druhý gól však pridal Zlatan Ibrahimović z pomerne jasného ofsajdu.

West Ham bol v úvode stretnutia lepším tímom, počas prvých pár minút sa Payet a spol. pokúsili snáď o päť striel, no ani jedna nemierila na bránku. Len Lanziniho pokus, taktiež nepresný, radšej De Gea kryl. Až v pätnástej minúte zobral domácim vietor z plachiet Mike Dean, keď Sofiane Feghouli tvrdo, no neúmyselne a s pokrčenou nohou, vošiel do Phila Jonesa. Neslávne známy arbiter, zrejme aj kvôli teatrálnímu predstavenie stopéra Man Utd, nesprávne alžírskeho futbalistu vylúčil a poslal Hammers do oslabenia.

Od tej doby sa podľa očakávania hralo na jednu bránku. Manchester United sa chopil oťaží stretnutia, často držal loptu na kopačkách a pohyboval sa v okolí šestnástky West Hamu. Lenže gólovú šancu si za celý prvý polčas vytvoril jednu jedinú, keď Antonia Valenciu po sklepnutí Mchitarjana zázračne vychytal Darren Randolph a následnú dorážku poslal Jesse Lingard nepochopiteľne do tyčky.

Aj keď hrali proti desiatim, boli Red Devils vo finálnej tretine len málo kreatívne. West Hamu naopak vyhovovala priamočiarejšie hra a istá miera nečinnosti hostí v defenzíve. Krátko pred pauzou predviedol parádny zákrok David De Gea, ktorého prvýkrát vážne preveril Manuel Lanzini. A aj po zmene strán to boli kladivárov, kto ako prvý zahrozil, Michail Antonio hlavičkoval v skvelej pozícii, ale bránku minul.

Zlomový moment zápasu sa odohral po hodine hry. Antonio najskôr fatálne nevyužil otrasné hry zadnej štvorky Man Utd a nepremenil samostatný nájazd po skvelej prihrať Lanziniho. No a za dve minúty sa striedajúce Rashford pretiahol do vápna, zadovkou oslovil ďalšieho žolíka Juana matu a José Mourinho mohol pri postrannej čiare konečne oslavovať.

Poisťovacieho gólu sa skoro dočkal Marcus Rashford, jeho rana totiž prekĺzla Randolph pod pažou a opečiatkoval tyč. Až štvrť hodiny pred koncom tak definitívne rozhodol Zlatan Ibrahimović, ktorému však taktiež pomohla chyba rozhodcov. V momente prihrávky od Herrery sa totiž nachádzal v ofsajde, čo jeho pohotovú ranu k tyči mierne zatieňuje.